Zabiegi usuwania pleśni, grzybów i uporczywych zapachów wykonuje się zazwyczaj przez szorowanie mechaniczne, czyszczenie chemiczne lub natryskowe, pianowanie czy używanie preparatów grzybobójczych. Wiąże się to często z nadmiernym zużyciem wody (w niektórych przypadkach niemożliwe) i obecnością agresywnych chemikaliów, które mogą powodować uszkodzenia mienia i być szkodliwe dla naszego zdrowia. Pomimo dochowania należytej staranności, bardzo często klasyczne sposoby nie są w stanie usunąć zagrożeń już znajdujących się w powietrzu wewnątrz pomieszczeń, a to często skutkuje szybkim nawracaniem problemu. Dzieje się tak, ponieważ ww. działania usuwają tylko widoczną stronę problemu w postaci wykwitów na ścianach. Natomiast, zarodniki pleśni i wszelkie drobnoustroje niewidoczne gołym okiem, zostają i cały czas krążą w powietrzu, przez co z perspektywy długoterminowej problem nie zostaje usunięty a tylko chwilowo zamaskowany.
Dla przykładu jedna z naszych klientek mieszkająca w zabytkowej kamienicy musiała raz na kilka miesięcy oddawać długie, ciężkie, atłasowe zasłony do prania chemicznego w celu usuwania nieprzyjemnych zapachów. Każdorazowa akcja prania kosztowała ją 1400 zł (wraz z dowożeniem oraz każdorazowym zdejmowaniem, prasowaniem i ponownym ich montażem przez pracowników pralni). Możemy zestawić to z usługą usuwania zapachu u innej klientki, która za jednorazowe ozonowanie całego mieszkania (podobna wielkość i wyposażenie) zapłaciła 1230zł. Bardziej sensowne wydaje się ozonowanie całego mieszkania w niższej cenie (dezynfekując przy tym wszystkie pojedyncze elementy wyposażenia, takie jak na przykład zasłony) niż pojedynczych elementów wystroju z wyższym kosztem.
Kluczowym elementem jest fakt, że ozonowanie jest procesem wymagającym przekrojowej wiedzy z fizyki, chemii i mikrobiologii, wyobraźni przestrzennej i odpowiedniego sprzętu pomiarowego i roboczego. Bez takiej wiedzy i sprzętu ciężko jest zapewnić dobrą jakość usługi, która owocuje zadowoleniem i zaufaniem Klienta. Obrazowo rozwijając tę myśl często porównujemy ozonowanie do pieczenia ciasta. Aby przygotować pyszny deser potrzebujemy wiedzieć, jakiego rodzaju ciasto chcemy zrobić (musimy znać powód wykonywania zabiegu). Następnie, zgodnie z przepisem musimy dobrać ilości każdego ze składników, żeby ciasto miało właściwą konsystencję (dopasować elementy procesu zapewniając pełną harmonię i oczekiwany efekt). Zanim zaczniemy pieczenie powinniśmy się upewnić, czy posiadamy piekarnik (ozonator) o odpowiedniej mocy, jesteśmy wyposażeni w fartuch i rękawice ochronne (kombinezon oraz maskę przeciwgazową), oraz przyrząd do sprawdzania, w jakim stanie jest aktualnie nasze ciasto (miernik ozonu).
Mając przygotowania za sobą oraz wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką, możemy wreszcie przejść do samego pieczenia (ozonowania). Rodzaj przygotowanego przez nas ciasta determinuje w dużej mierze parametry procesu pieczenia – czasu i temperatury (czasu procesu oraz wymaganego stężenia ozonu). Dla przykładu sernik należy piec w temperaturze około 180 stopni Celsjusza przez 90-100 minut. Co ważne nie jest to koniec procesu, ponieważ nie możemy zapominać o właściwym chłodzeniu (wietrzeniu pomieszczeń) naszego ciasta tak, żeby nie opadło. Jeżeli wszystko wykonaliśmy poprawnie możemy cieszyć się wybornym smakiem deseru i zaprosić innych do jego skosztowania (wykonania zewnętrznych analiz)! Podobnie sprawa się ma z ozonowaniem. Skuteczne usunięcie każdego z problemów wymaga celnego rozeznania sytuacji, logicznego przygotowania, wybrania odpowiedniego procesu, zapewnienia niezbędnego sprzętu, doboru właściwych parametrów, kontroli w trakcie procesu, należytego wywietrzenia oraz wykonania uzasadnionych analiz. Jeżeli na którymkolwiek z etapów zostaną popełnione błędy, to niestety Klient będzie miał do czynienia z usługą dalece odbiegającą od wymaganych standardów - czyli w przykładzie z ciastem - z zakalcem.
Rdzewienie stali, parcenie gumy, pożary, kwaśnienie wina czy odbarwianie ubrań wybielaczem to zaczerpnięte z codziennego życia przykłady niepożądanych efektów spowodowanych przez niekontrolowane reakcje utleniania. Ozon zaś jest jednym z najpotężniejszych utleniaczy znanych ludziom. Jego wpływ na jednokomórkowe organizmy żywe można przedstawić na przykładzie cienkiego gumowego balonika wypełnionego wodą. Otóż nasz balonik poddawany ciągłemu wpływowi ozonu zaczyna się w przyspieszony sposób starzeć, jego “skóra” zaczyna wysychać i dostaje coraz większych zmarszczek. Następnie na powierzchni zaczyna się wykruszać, a nieugięty utleniacz sięga coraz bardziej w głąb gumowej otoczki balonika do momentu, w którym jest on już zbyt słaby, żeby utrzymać w sobie zawartość. W rezultacie woda wylewa się ze środka sfatygowanego balonika tysiącami maleńkich dziurek. Tym sposobem wymuszonemu starzeniu poddajemy wszystkie patogeny, takie jak wirusy, bakterie czy zarodniki grzybów. Jak wiadomo procesowi starzenia w nieskończoność jeszcze żaden organizm nie był w stanie się przeciwstawić.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z dnia 12 czerwca 2018 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy (Dz.U.20181286 z dnia 2018.07.03). w załączniku 1 do tabeli rozporządzenia wśród 570 substancji wykazano ozon [10028-15-6] i jego najwyższe dopuszczalne stężenie na poziomie 0,15 mg/m3 w zależności od czasu narażenia w ciągu zmiany roboczej. Jednostka odnosi się do pomiaru wykonywanego w temperaturze 20 ºC i przy ciśnieniu 101,3 kPa (760 mm słupa rtęci). Za rozporządzeniem podąża również Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, który określa wartości najwyższych dopuszczalnych stężeń dla ozonu 0,15 mg/m3. Istotne jest, że nie określono najwyższego dopuszczalnego stężenia chwilowego i najwyższego dopuszczalnego stężenia pułapowego.
Niektórzy producenci sprzętu wykorzystywanego do ozonowania twierdzą, że urządzenia są programowane w taki sposób, aby wytwarzały ozon tylko do poziomu dopuszczalnego stężenia ozonu. Kwestię „przekierowania” na maszyny odpowiedzialności za kontrolę odpowiedniego poziomu stężenia można poddać pod dyskusję. Ozonatory są tylko przedmiotami, które projektuje człowiek, a co za tym idzie, to on decyduje, jaką ilość ozonu może wygenerować dany sprzęt. Dodatkowo to użytkownik maszyny musi określić, w jakich warunkach oraz w jakim celu zostanie ona użyta. W końcu nawet nasze wcześniej wspomniane ciasto, choćby było przygotowane z najlepszych składników i wyrabiane w najlepszych warunkach - nie upiecze się w lodówce. Należy dobrać odpowiednią temperaturę (stężenie) oraz sposób pieczenia (sposób ozonowania) zarówno do ciasta (celu ozonowania), jak i możliwości piekarnika (parametrów obiektu).
Idąc dalej, śmiało możemy stwierdzić, że wszystkie te decyzje podejmuje osoba wytwarzająca ciasto lub przekładając to na ozonowanie – osoba wykonująca zabieg. Warto, więc wziąć pod uwagę fakt, że konkretna generowana ilość ozonu przez te same urządzenie będzie miała różny wpływ na powietrze i powierzchnie w pomieszczeniu o kubaturze 1000 m3, a inny w kubaturze 10 000 m3. Istotny jest tu również układ pomieszczeń oraz problem, jaki trzeba usunąć. W Ozonetube® stosujemy wielokrotnie większe stężenia ozonu niż praktykuje to rynek. Przy większości zabiegów ozonowania osiągamy stężenie minimum 20 ppm, gdzie standardem na rynku jest przedział stężeń od 2-8 ppm. Czy jest to bezpieczne? Tak, jest to bezpieczne, lecz pod warunkiem, że zabieg wykonuje profesjonalista, który jest w pełni świadomy ryzyka i potencjalnych zagrożeń. Z taką wiedzą może on zadbać o wszystkie wcześniej wymienione parametry procesu oraz o bezpieczeństwo własne i innych.
Wszelkie normy dotyczące bezpieczeństwa określają przepisy BHP. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo własne - osoba wykonująca zabieg ozonowania musi posiadać kombinezon ochronny, szczelną maskę gazową z filtrem, aby chronić oczy i drogi oddechowe. W procesie ozonowania pomieszczeń w kwestii bezpieczeństwa innych - wszystkie osoby muszą być, poza tym pomieszczeniem. Wiąże się z tym kwestia prawna, która wskazuje na próg stężenia ozonu pozwalający na wejście do środka oraz kwestia zdrowego rozsądku - ponieważ nie zawsze wszystko co zgodne z prawem – okazuje się bezpieczne. Wymagane jest także skuteczne zabezpieczenie sąsiednich pomieszczeń, w których mogą znajdować się ludzie oraz do których przez instalację wentylacji może przedostawać się ozon. W związku z bezpieczeństwem prawnym oraz dowodem należytej staranności warto, więc wyposażyć się w protokół realizacji, który zaświadcza, że zabieg został wykonany poprawnie a poziom stężenia ozonu pozwala na użytkowanie obiektu.
Bardzo istotne jest to, w jaki sposób wietrzy się obiekt po ozonowaniu i w jakim momencie stwierdza się, że jest gotowy do ponownego użytkowania. Doświadczenie i wiele badań w różnego rodzaju obiektach pokazuje pewien standard. We wcześniej wspomnianych przypadkach było to od 4 do 5 godz., jednak w niektórych obiektach warto odczekać nawet dłużej, np. 12 godz. Za każdym razem te elementy są określane na podstawie pomiarów, parametrów ozonowania (stężenie i czas) i wyposażenia wnętrz. Zanim zostaną wpuszczeni użytkownicy, dedykowanymi miernikami sprawdzamy, czy poziom ozonu i tlenków azotu jest bezpieczny. Niestety, duża część dostępnych na rynku mierników nie jest w stanie mierzyć stężenia ozonu uzyskiwanego przez nasze maszyny. Dlaczego?
To prawda, że większość dostępnych mierników ma zbyt mały zakres, żeby być użyteczne przy pracy z ozonem, bo zwykle mają zakres do 10 ppm, a czasem i mniejszy. O czym zresztą informują producenci, którzy nazywają je "detektorami ozonu", a nie "miernikami". W wyniku tego, detektor ozonu, nawet renomowanej firmy, nie jest przydatny w usługach ozonowania i usuwania pleśni, grzybów czy alergenów, gdzie wymagane są dużo wyższe stężenia niż 10 ppm. Można to porównać do pieczenia ciasta w piekarniku bez termometru i termostatu. Nie znając temperatury nie wiemy, jak dobrać czas, jaki obecnie mamy efekt i kiedy skończyć pieczenie.
Najczęściej praktykowanym sposobem sprawdzania skuteczności zabiegu ozonowania są dodatkowo płatne badania laboratoryjne. Opcja ta jest nieobowiązkowa i przy każdym zabiegu o potrzebie ich wykonania sygnalizuje właściciel lub zarządca obiektu. Badania laboratoryjne dzielą się na 2 rodzaje: ilościowe (50-100 zł/próbkę) i jakościowe (400-1500 zł/za próbkę). Wyróżniamy również badania specjalistyczne, które wykonuje się np. w przypadku pożarów, gdzie koszt jednej próbki może wynosić aż kilka tysięcy złotych. Zazwyczaj, jeśli zapada decyzja o wykonaniu badań, zalecamy każdorazowo (przed i po ozonowaniu) zrobienie minimalnie trzech próbek pobranych w lokalu oraz jednej próbki pobranej poza lokalem (tzw. próbka “z tła”, która ma być punktem odniesienia dla badanych próbek z lokalu). Ze względu na koszty niektórzy klienci decydują się jednak na pobranie próbek tylko po ozonowaniu. Inni natomiast rezygnują z nich całkowicie - zazwyczaj wtedy, kiedy koszt badań przewyższa koszt realizacji.
Warto zwrócić uwagę na to, że brak wykonania badań nie wpływa na jakość zabiegu. Nasze doświadczenie nabyte w różnorodnych warunkach oraz w wielu obszarach gospodarki pozwoliło nam na określenie odpowiednich parametrów i stworzenie technologii dopasowanej do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dzięki temu możemy skalować poszczególne elementy procesu tak, aby był on skuteczny nawet bez potwierdzania badaniami. Część naszych klientów (np. z branży spożywczej) zleca wykonanie badań firmom zewnętrznym, co daje im pewność wysokiej jakości realizacji potwierdzonej na neutralnym gruncie. Dotyczy to głównie sektorów, w których wymagane są podwyższone standardy bezpieczeństwa mikrobiologicznego. W innych przypadkach chęć wykonania badań jest motywowana głównie bezpieczeństwem prawnym. Przykładem takiego działania może być usuwanie zarodników pleśni z wentylacji w całym bloku, gdzie właściciel obiektu ma prawo pozwać dewelopera o popełnione błędy budowlane i narażenie zdrowia mieszkańców.
Ozonowanie hybrydowe™ to polska myśl technologiczna, gwarantująca potwierdzoną badaniami laboratoryjnymi skuteczność w dezynfekcji i usuwaniu zapachów, pleśni i jej zarodników. Na ten autorski proces składa się wysokie stężenie ozonu, dedykowany czynnik aktywny, ultradźwiękowa metoda zamgławiania oraz dedykowane badania laboratoryjne. Ponieważ ozonowanie hybrydowe™ jest bezpiecznym zabiegiem to przeprowadzamy go w wielu miejscach cyklicznie (produkcja żywności) lub interwencyjnie (dezynfekcja po zalaniu lub przed uruchomieniem produkcji). Ozonowanie hybrydowe™ świetnie spisuje się nawet w tych najbardziej wrażliwych sektorach, jak np. produkcja spożywcza, browary, piekarnie, produkcja słodyczy, chłodnie i mroźnie oraz markety. Jeśli fachowiec zadba o wszystkie kluczowe elementy procesu, zainwestuje we właściwy sprzęt i będzie się trzymał zdroworozsądkowych wytycznych oraz przestrzegał zasad BHP pracy z ozonem – ozonowanie stanie się metodą poprawy zdrowia, komfortu i jakości produktów spożywczych oraz korzyści biznesowych. Więcej o ozonowaniu na naszym blogu.
Należy pamiętać, że zapach ozonu po wywietrzeniu może być nadal bardzo intensywny i przez to powodować dyskomfort. Można porównać to do użycia zbyt dużej ilości perfum. Dlatego zawsze po wykonanym zabiegu zalecamy odczekanie z przebywaniem w ozonowanym pomieszczeniu, aby zapach i ewentualne pozostałości po procesie mogły się znormalizować. Intensywność zapachu zależy od tego, jak duże było stężenie ozonu, jak długo było utrzymane, jaki rodzaj materiałów znajduje się w obiekcie oraz jaki jest rodzaj wykończenia wnętrza. Dodatkowo istotne są kwestie takie jak to, czy w kolejnych godzinach lub dniach otwierane są drzwi lub okna, lub czy budynek w ogóle ma otwieralne okna. W otwartych, dużych, wietrzonych przestrzeniach zapach ulotni się szybciej niż w mniejszych lokalach z wieloma zakamarkami bez okien. Lekko wyczuwalny zapach po ozonowaniu może utrzymywać się nawet do 2 tygodni. Czas ten jednak może się różnić w zależności od indywidualnych warunków ozonowania i obiektu.
Aby uzyskać skuteczność w wymagających warunkach, konieczne jest zazwyczaj osiągnięcie odpowiedniego stężenia. W zależności od problemu, poziomu przygotowania do zabiegu oraz specyfiki budynku (wyposażenie wnętrz itp.) może to być nawet stężenie o wartości ponad 30 ppm i utrzymanie takiego poziomu przez ponad 6 godzin. Są także przypadki, kiedy konieczne jest utrzymanie takiego stężenia znacznie dłużej, np.: 12-18 godzin lub osiągnięcie dużo niższego stężenia przez krótszy czas. Są to parametry dobierane indywidualnie przez specjalistów przy każdym zabiegu. Utrzymanie takich parametrów staje się problematyczne, kiedy zaczynamy rozmawiać o ozonowaniu hal o kubaturze powyżej 1000 m3. Możliwość ozonowania dużych obiektów pojawiła się stosunkowo niedawno. Dotychczas nie dość, że zabieg generował zbyt duże koszty to i sam efekt końcowy często był niezadowalający.
Problem tkwił w braku sprzętu, który pozwoliłby wydajnie osiągać wysokie stężenia ozonu na tak dużych kubaturach. Postanowiliśmy więc, że należy stworzyć takie generatory ozonu, które dzięki nowoczesnej technologii, będą potrafiły wytwarzać ozon z tak dużą mocą, że w krótkim czasie, zabieg będzie nie tylko możliwy, ale również skuteczny. Podam przykłady czasu wymaganego do przeprowadzenia skutecznego ozonowania naszymi maszynami Ozonetube® PRO. Najdłuższy czas ozonowania dotyczy zazwyczaj dużych obiektów. Przykładowo, w galerii handlowej w Warszawie przy powierzchni 2700 m2 i kubaturze 10 000 m3 wymagany czas całego zabiegu przy użyciu 12 ozonatorów w celu usunięcia zapachu po zwarciu instalacji wyniósł 14 godzin. Podobny czas usługi osiągnęło 12 ozonatorów użytych w celu usunięcia zapachu po pożarze w mroźniach w Grójcu, które miały powierzchnie 1500 m2 i kubaturę 11 000 m3. W mieszkaniu 100 m2 czas zlecenia z przygotowaniem i ozonowaniem przez 4 maszyny w celu usunięcia bardzo uciążliwego zapachu po zmarłym sąsiedzie to 7 godzin, a odświeżenie domu o powierzchni 250 m2 w Warszawie w celu odświeżenia i dezynfekcji przed przeprowadzką, przy 4 maszynach to czas 6 godzin. Po upływie tego czasu specjaliści mogli bez cienia wątpliwości stwierdzić, że użytkowanie obiektów jest bezpieczne.
Jeśli zainteresowała Cię tematyka możliwości wykorzystania ozonu lub chcesz przeprowadzić ozonowanie w swoim sklepie, magazynie, biurze, czy domu, zapraszamy do kontaktu przez formularz na stronie lub e-mail: biuro@ozonetube.pl.
3 stycznia 2023 r.
Autorzy:
Witold Adamkiewicz, CTO Ozonetube®, kierownik badań
Maciej Mroczyński, CEO Ozonetube®, naukowiec, cybernetyk
dr inż. Witold Adamkiewicz
Doktor chemii, pasjonat nauki doświadczony w pracach naukowych w kraju i za granicą. W Institute for Basic Science, Center for Soft and Living Matter
w Korei Południowej badał wyładowania koronowe, które są podstawową metodą wydajnego generowania ozonu.
Autor macierzy oraz kalkulatora ozonowania i innych praktycznych narzędzi dla osób wykorzystujących ozon w usługach i przemyśle.Jego pasją są kuchnie świata, cybernetyka, nowe technologie, szczególnie wykorzystanie ozonu w biznesie.
Przedsiębiorca z kilkunastoletnim stażem, związany z branżą projektową, motoryzacyjną i doradczą. Specjalizuje się w rozwoju biznesu i tworzeniu strategii.
Jest też inżynierem i naukowcem.
Jego dziedziną jest cybernetyka, czyli nauka o sterowaniu. Jest autorem cyklu naukowego "Cybernetyka w biznesie". Przeprowadza wywiady z osobami, które odniosły sukces w biznesie.
Jego pasją jest geopolityka, wiedza o świecie, historii i nowe technologie, szczególnie wykorzystanie ozonu w biznesie.
Ozonowanie mieszkania przed sprzedażą. Usuń zapachy, bakterie, grzyby i pleśnie
Dobry flipper musi kupić lokal tanio, sprawnie go odświeżyć i sprzedać szybko z jak najwyższą marżą. W tym działaniu istotny jest czas, aby zainwestowane pieniądze szybko odzyskać i móc realizować kolejne inwestycje. Owszem, niektórzy fliperzy obracają lokalami za pieniądze innych inwestorów, ale mechanizm działania jest taki sam. W związku z tym, że wiele mieszkań, czy domów przeznaczanych na sprzedaż nie podlega remontowi, fliperzy i agenci nieruchomości coraz chętniej sięgają po ozonowanie hybrydowe w celu uzyskania szybkiego efektu odświeżenia lokalu w niskiej cenie. Ozonowanie to naturalny proces oczyszczania występujący w naturze - zjawisko występuje w czasie burzy w momencie, gdy piorun wytwarza ozon (potrójny tlen). Dzięki temu oczyszcza on powietrze, usuwa zapachy i dezynfekuje. Ozonetube®, każdego dnia przenosi to zjawisko przyrodnicze do wnętrz budynków – biur, sklepów, magazynów, a także wspomnianych mieszkań i domów na sprzedaż czy wynajem. Ozonowanie jest naturalną i skuteczną formą dezynfekcji i usuwania uciążliwych zapachów zwierząt, papierosów i stęchlizny. Usuwa także alergeny, grzyby, pleśnie i bakterie. „Sucha burza” oczyszcza, zatem wnętrza nieruchomości, w których pracujemy i mieszkamy, dzięki czemu niskim kosztem, w ciągu kilku godzin możemy osiągnąć nową świeżość.
Jakie efekty daje ozonowanie mieszkania?
Fliperzy, agenci i pośrednicy nieruchomości coraz częściej korzystają z ozonowania hybrydowego, żeby szybko i tanio pozbyć się śladów użytkowania pozostawionych przez poprzednich właścicieli, czy lokatorów. Dodam, że zapachy w mieszkaniach mogą być różne: od papierosów, od zwierząt (alergeny) od poprzednich lokatorów (starsi ludzie, a nawet menele). W ogłoszeniach lokali na sprzedaż czy wynajem, coraz częściej odnotowuje się czy w lokalu palono papierosy lub przebywały zwierzęta. Wiele osób jest uczulonych na sierść zwierząt, więc taki lokal automatycznie wypada z kręgu ich zainteresowań. Agenci opowiadali często, że wprowadzali potencjalnych kupujących do pustych od kilku lat mieszkań i zaczynali oni od razu kichać, mówiąc „tu był kot, nie będziemy tego oglądać” - i z transakcji nici. Zapach papierosów, albo zwierząt unoszący się w lokalu stanowi, zatem nierzadko problem w znalezieniu zainteresowanego nabywcy czy najemcy i jest to istotny czynnik przy sprzedaży lokali. Remont to drogie rozwiązanie rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego właściciele nieruchomości, fliperzy albo agenci nieruchomości nie decydują się na takie wydatki, jeśli nie muszą. Kilkukrotnie zdarzyło się nam usunąć zapach papierosów, który unosił się w mieszkaniu, w którym przeprowadzono remont! Nowe ściany, nowa farba i tapety, a nawet nowy pokój dla noworodka przeszły zapachem papierosów. Rodzice - nowi właściciele mieszkania byli zrozpaczeni. Jak, zatem niskim kosztem usunąć przykre zapachy i drobnoustroje? Wysokie stężenie ozonu w ciągu kilku godzin potrafi usunąć nieprzyjemne zapachy w sposób trwały. Nie jest to, zatem chwilowa „przykrywka” na czas sprzedaży lokalu. Co więcej, ozonowanie oprócz zapachów usuwa także bakterie, wirusy, a nawet grzyby! W związku z tym, da się wydezynfekować i usunąć wszelkie elementy, które mogą utrudnić normalne funkcjonowanie nowemu nabywcy. Ozonowanie hybrydowe szybko daje efekt ogromnej świeżości - jest czysto pachnąco i świeżo w powietrzu. Ponadto, zastosowane ozonowanie przy sprzedaży lub wynajmie lokalu można przekłuć w atut. Jak? Przed i po każdym ozonowaniu jest możliwość pobrania próbek w celu laboratoryjnego przebadania skuteczności przeprowadzonego procesu. Ozonetube® wydaje certyfikaty potwierdzające ozonowanie i naklejki potwierdzające przeprowadzenie ozonowania w danym lokalu. Fliper lub agent może wykorzystać to, jako atut przy sprzedaży lokalu, przedstawiając kupującemu wyniki badań i certyfikat ozonowania hybrydowego™. A co z pokojem noworodka? Zespół Ozonetube® usunął zapach papierosów w wyremontowanym mieszkaniu trwale już w 12 godz.
Po co ozonować lokal na sprzedaż?
Kamil Krupicz z agencji nieruchomości Wood&Stone postanowił w celu odświeżenia mieszkania zlecić ozonowanie w jednym z mieszkań w bloku na Sadybie. Obecny właściciel posiadał koty, a dla Kamila istotne było, żeby nowy kupujący obejrzał sobie mieszkanie w komfortowych warunkach i nie wyczuł, że mieszkały tu również zwierzęta. Ściany w 3 pokojach były w tapecie i boazerii, a wszystkie te zapachy weszły w struktury okładzin. Remont mieszkania, wymiana tapet, ściągniecie boazerii i malowanie ścian nie wchodziły w grę, bo wymagałoby to zbyt dużych nakładów finansowych. Agent zdecydował się na ozonowanie hybrydowe z Ozonetube®. Dodatkowo, zostawiliśmy otwarte drzwi od lodówki, w celu wywietrzenia i dezynfekcji jej wnętrza. Kamil po ozonowaniu stwierdził, że czystość powietrza faktycznie była jak po porannej burzy. Nie było przykrych zapachów i naprawdę czuć było świeżość – zarówno w mieszkaniu, jak i w lodówce. Gdy przychodzili potencjalni kupujący nie mówili nic na temat przykrych zapachów, a mieszkanie sprzedało się w ciągu tygodnia. Rozmowę z Kamilem Krupiczem z Wood & Stone możesz obejrzeć tutaj >> https://www.woodandstone.com.pl/partnerzy
Czy ozonowanie mieszkania jest bezpieczne?
Po okresie pandemii ozonowanie, podobnie jak dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, zostało na stałe w wielu sektorach gospodarki, jako standard. W branży nieruchomości przykładowo przeprowadza się je w hotelach, domkach letniskowych, i to każdorazowo po każdym gościu! Wiele osób pyta czy ozonowanie jest bezpieczne? A inna część osób uważa, że ozonowanie nie działa. Jeżeli robi się to zbyt małą mocą, to może nie być żadnego efektu lub może być on symboliczny. Wyobraźmy sobie, że chcielibyśmy ugotować zupę w garnku podgrzewanym ogniem z zapalniczki - też doszlibyśmy do wniosku, że ogień nie działa. Ozonowanie działa, jeśli proces przeprowadzi się z właściwą mocą ozonu i odpowiednio długo się ją utrzyma. Dobrze przeprowadzony zabieg jest skuteczny i bezpieczny! Najpopularniejszym i zarazem najbardziej zwodniczym współczynnikiem jest określanie wydajności ozonatorów w gramach na godzinę (g/h) produkowanego ozonu. Parametr ten ze względu na niestabilną naturę ozonu jest w zasadzie niemożliwy do bezpośredniego zmierzenia i może zostać jedynie oszacowany na podstawie stężenia ozonu w strumieniu powietrza wylatującego z ozonatora. Tak zdefiniowana wielkość, będąca głównym i często jedynym parametrem opisującym wydajność ozonatorów dostępnych na rynku, jest niezbyt precyzyjna, podatna na nadużycia i może łatwo wprowadzić nieświadomego użytkownika w błąd. Powoduje to brak zaufania do ozonu, jako skutecznego medium dezynfekcyjnego. Porównanie działania dostępnych na rynku ozonatorów szczegółowo zweryfikowaliśmy w ramach badań naukowych, a wyniki opisaliśmy w artykule „Badanie parametrów ozonatorów pod patronatem Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.” W Ozonetube® stosujemy kilkukrotnie większe dawki ozonu, niż praktykuje to rynek. Każde ozonowanie osiąga u nas ponad 30 ppm. Rynkowym standardem jest od 2 do 8 ppm. Potwierdzeniem tego jest również fakt, że zdecydowana większość dostępnych na rynku mierników ozonu nie jest w stanie zmierzyć stężenia ozonowania naszych maszyn. Dlaczego? Bo standardowe mierniki lub detektory ozonu mierzą tylko stężenie do 10 ppm. Profesjonalny, odpowiednio skalibrowany miernik mierzy wyższe stężenia, nawet do 100 ppm. Bez tych pomiarów wysoka jakość usługi jest mało prawdopodobna, dlatego w Ozonetube® każde ozonowanie mierzymy i dokumentujemy skalibrowanym miernikiem. Ozonowanie hybrydowe™ to polska myśl technologiczna, gwarantująca potwierdzoną badaniami laboratoryjnymi skuteczność w dezynfekcji i usuwaniu zapachów, pleśni i jej zarodników. Na ozonowanie hybrydowe składa się wysokie stężenie ozonu, dedykowany roztwór, zamgławianie ULV oraz badania laboratoryjne. Ozonowanie hybrydowe jest bezpiecznym zbiegiem. Od lat przeprowadzamy go w wielu miejscach, nawet tych najbardziej wrażliwych, jak np. mleczarnie, czy chłodnie warzyw i owoców w marketach.
Ile kosztuje ozonowanie mieszkania?
Cena ozonowania zależy od wielkości lokalu, jego układu, ilości maszyn oraz od czasu, w którym pracują ozonatory. Zależy też od tego, co i gdzie usuwamy. Im większy jest zapach do usunięcia, tym dłuższej pracy maszyn potrzeba. Im większe mieszkanie czy dom oraz większa ilość pomieszczeń i zakamarków, tym więcej ozonatorów należy zastosować. Podam kilka przykładów:
Przykład 1: Usunięcie alergenów, zapachów, drobnoustrojów po zwierzętach
obiekt: mieszkanie 40 m kw. (Warszawa –Praga Południe)
cel: usunięcie drobnoustrojów po chorobie kota
ilość ozonetube®PRO: 2 szt.
czas zabiegu: 4 godz.
ilość osób: 1 cena: 980 zł netto
Przykład 2: Usunięcie zapachu papierosów, po poprzednich właścicielach, odświeżenie, dezynfekcja
obiekt: segment 150 m kw. (Legionowo)
cel: odświeżenie domu po poprzednim właścicielu
ilość ozonetube®PRO: 3 szt.
czas zabiegu: 3 godz.
ilość osób: 1
cena: 1 500 zł netto
Przykład 3: Usunięcie zapachów stęchlizny, zarodników pleśni, moli spożywczych
obiekt: mieszkanie 35 m kw. (Warszawa –Ursynów)
cel: dezaktywacja zarodników pleśni z powietrza
ilość ozonetube®PRO: 2 szt. czas zabiegu: 4 godz.
ilość osób: 1
cena: 1 250 zł netto
Przykład 4: Usunięcie zapachów po remoncie
obiekt: dom 250 m kw. (Konstancin)
cel: usunięcie alergenów po chemii budowlanej
ilość ozonetube™PRO: 6 szt. czas zabiegu: 7 godz.
ilość osób: 1
cena: 3 500 zł netto
Przykład 5: Usunięcie zapachów po pożarze kilka pięter niżej
obiekt: mieszkanie 55 m kw. (Warszawa Wola)
cel: usunięcie zapachów oraz szkodliwych związków lotnych po pożarze mieszkania sąsiada
ilość ozonetube®PRO: 2 szt.
czas zabiegu: 8 godz.
ilość osób: 1
cena: 2 000 zł netto
W celu uzyskania dokładnej wyceny przygotowaliśmy dedykowaną stronę >> https://www.ozonetube.pl/zamowusluge_formularz , gdzie można wypełnić formularz i uzyskać dokładną wycenę. Można również skontaktować się z Ozonetuberami telefonicznie lub mailowo w celu uzyskania szybkiej wyceny. Obecnie Ozonetube® buduje sieć franczyzową i wkrótce nasze ozonatory będą dostępne w wielu miejscach w Polsce (wypożyczalnie, firmy z branży DDD itd.), co wpłynie korzystnie na ich większą dostępność, a więc również na cenę usługi ozonowania.
Jak sprawdzić skuteczność ozonowania?
Badania laboratoryjne to dodatkowy koszt badania, którego zlecenie jest fakultatywne i decyduje o tym każdorazowo właściciel nieruchomości lub osoba, która go reprezentuje (agent, fliper itp.) Rozróżniamy badania laboratoryjne ilościowe w cenie od ~50-100 zł netto za próbkę i jakościowe w cenie od 600 zł netto za próbkę. U klienta, który chce zlecić badanie sugerujemy wykonanie minimum trzech próbek z lokalu i czwartej próbki z tła, czyli 4 próbki przed ozonowaniem i 4 próbki po ozonowaniu. Część klientów decyduje się też na próbki tylko po zabiegu. Badania nie są jednak obowiązkowe, bo pracując dla wielu sektorów gospodarki – również dla rynku nieruchomości - zlecaliśmy tysiące próbek i mamy przekrojową wiedzę w zakresie skuteczności zastosowania odpowiedniej liczby maszyn, w odpowiednim czasie, na odpowiedniej powierzchni. Ponadto, wielu klientów poza naszymi plecami zlecało badania laboratoryjne samodzielnie w wybranych przez siebie punktach w celu sprawdzenia efektów w niezależnym źródle. Wyniki te potwierdzały skuteczność i dzisiaj wielu klientom pokazując liczne rezultaty badań doradzamy rezygnowanie ze zlecania badań laboratoryjnych. Są one istotne we „wrażliwych branżach”, gdzie mamy do czynienia z produktami spożywczymi, mleczarskimi itd. W przypadku lokali mieszkalnych i domów nie jest to konieczne.
Dobry flipper musi kupić lokal tanio, sprawnie go odświeżyć i sprzedać szybko z jak najwyższą marżą. W tym działaniu istotny jest czas, aby zainwestowane pieniądze szybko odzyskać i móc realizować kolejne inwestycje. Owszem, niektórzy fliperzy obracają lokalami za pieniądze innych inwestorów, ale mechanizm działania jest taki sam. W związku z tym, że wiele mieszkań, czy domów przeznaczanych na sprzedaż nie podlega remontowi, fliperzy i agenci nieruchomości coraz chętniej sięgają po ozonowanie hybrydowe w celu uzyskania szybkiego efektu odświeżenia lokalu
w niskiej cenie. Ozonowanie to naturalny proces oczyszczania występujący w naturze - zjawisko występuje w czasie burzy w momencie, gdy piorun wytwarza ozon (potrójny tlen). Dzięki temu oczyszcza on powietrze, usuwa zapachy i dezynfekuje. Ozonetube®, każdego dnia przenosi to zjawisko przyrodnicze do wnętrz budynków – biur, sklepów, magazynów, a także wspomnianych mieszkań i domów na sprzedaż czy wynajem. Ozonowanie jest naturalną i skuteczną formą dezynfekcji i usuwania uciążliwych zapachów zwierząt, papierosów i stęchlizny. Usuwa także alergeny, grzyby, pleśnie
i bakterie. „Sucha burza” oczyszcza, zatem wnętrza nieruchomości, w których pracujemy i mieszkamy, dzięki czemu niskim kosztem, w ciągu kilku godzin możemy osiągnąć nową świeżość.
Jakie efekty daje ozonowanie mieszkania?
Fliperzy, agenci i pośrednicy nieruchomości coraz częściej korzystają
z ozonowania hybrydowego, żeby szybko i tanio pozbyć się śladów użytkowania pozostawionych przez poprzednich właścicieli, czy lokatorów. Dodam, że zapachy w mieszkaniach mogą być różne: od papierosów, od zwierząt (alergeny) od poprzednich lokatorów (starsi ludzie, a nawet menele). W ogłoszeniach lokali na sprzedaż czy wynajem, coraz częściej odnotowuje się czy w lokalu palono papierosy lub przebywały zwierzęta. Wiele osób jest uczulonych na sierść zwierząt, więc taki lokal automatycznie wypada z kręgu ich zainteresowań. Agenci opowiadali często, że wprowadzali potencjalnych kupujących do pustych od kilku lat mieszkań i zaczynali oni od razu kichać, mówiąc „tu był kot, nie będziemy tego oglądać” - i z transakcji nici. Zapach papierosów, albo zwierząt unoszący się w lokalu stanowi, zatem nierzadko problem w znalezieniu zainteresowanego nabywcy czy najemcy i jest to istotny czynnik przy sprzedaży lokali.
Remont to drogie rozwiązanie rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego właściciele nieruchomości, fliperzy albo agenci nieruchomości nie decydują się na takie wydatki, jeśli nie muszą. Kilkukrotnie zdarzyło się nam usunąć zapach papierosów, który unosił się w mieszkaniu, w którym przeprowadzono remont! Nowe ściany, nowa farba i tapety, a nawet nowy pokój dla noworodka przeszły zapachem papierosów. Rodzice - nowi właściciele mieszkania byli zrozpaczeni.
Jak, zatem niskim kosztem usunąć przykre zapachy i drobnoustroje? Wysokie stężenie ozonu w ciągu kilku godzin potrafi usunąć nieprzyjemne zapachy
w sposób trwały. Nie jest to, zatem chwilowa „przykrywka” na czas sprzedaży lokalu. Co więcej, ozonowanie oprócz zapachów usuwa także bakterie, wirusy, a nawet grzyby! W związku z tym, da się wydezynfekować
i usunąć wszelkie elementy, które mogą utrudnić normalne funkcjonowanie nowemu nabywcy. Ozonowanie hybrydowe szybko daje efekt ogromnej świeżości - jest czysto pachnąco i świeżo w powietrzu. Ponadto, zastosowane ozonowanie przy sprzedaży lub wynajmie lokalu można przekłuć w atut. Jak? Przed i po każdym ozonowaniu jest możliwość pobrania próbek w celu laboratoryjnego przebadania skuteczności przeprowadzonego procesu. Ozonetube® wydaje certyfikaty potwierdzające ozonowanie i naklejki potwierdzające przeprowadzenie ozonowania w danym lokalu. Fliper lub agent może wykorzystać to, jako atut przy sprzedaży lokalu, przedstawiając kupującemu wyniki badań i certyfikat ozonowania hybrydowego™. A co z pokojem noworodka? Zespół Ozonetube® usunął zapach papierosów
w wyremontowanym mieszkaniu trwale już w 12 godz.
Po co ozonować lokal na sprzedaż?
Kamil Krupicz z agencji nieruchomości Wood&Stone postanowił w celu odświeżenia mieszkania zlecić ozonowanie w jednym z mieszkań w bloku na Sadybie. Obecny właściciel posiadał koty, a dla Kamila istotne było, żeby nowy kupujący obejrzał sobie mieszkanie w komfortowych warunkach i nie wyczuł, że mieszkały tu również zwierzęta. Ściany w 3 pokojach były w tapecie i boazerii, a wszystkie te zapachy weszły w struktury okładzin. Remont mieszkania, wymiana tapet, ściągniecie boazerii i malowanie ścian nie wchodziły w grę, bo wymagałoby to zbyt dużych nakładów finansowych.
Agent zdecydował się na ozonowanie hybrydowe z Ozonetube®. Dodatkowo, zostawiliśmy otwarte drzwi od lodówki, w celu wywietrzenia i dezynfekcji jej wnętrza. Kamil po ozonowaniu stwierdził, że czystość powietrza faktycznie była jak po porannej burzy. Nie było przykrych zapachów i naprawdę czuć było świeżość – zarówno w mieszkaniu, jak i w lodówce. Gdy przychodzili potencjalni kupujący nie mówili nic na temat przykrych zapachów, a mieszkanie sprzedało się w ciągu tygodnia. Poniżej możecie obejrzeć rozmowę z Kamilem Krupiczem z Wood & Stone.
Czy ozonowanie mieszkania jest bezpieczne?
Po okresie pandemii ozonowanie, podobnie jak dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, zostało na stałe w wielu sektorach gospodarki, jako standard. W branży nieruchomości przykładowo przeprowadza się je w hotelach, domkach letniskowych, i to każdorazowo po każdym gościu! Wiele osób pyta czy ozonowanie jest bezpieczne?
A inna część osób uważa, że ozonowanie nie działa. Jeżeli robi się to zbyt małą mocą, to może nie być żadnego efektu lub może być on symboliczny. Wyobraźmy sobie, że chcielibyśmy ugotować zupę w garnku podgrzewanym ogniem z zapalniczki - też doszlibyśmy do wniosku, że ogień nie działa. Ozonowanie działa, jeśli proces przeprowadzi się z właściwą mocą ozonu i odpowiednio długo się ją utrzyma. Dobrze przeprowadzony zabieg jest skuteczny i bezpieczny!
Najpopularniejszym i zarazem najbardziej zwodniczym współczynnikiem jest określanie wydajności ozonatorów w gramach na godzinę (g/h) produkowanego ozonu. Parametr ten ze względu na niestabilną naturę ozonu jest w zasadzie niemożliwy do bezpośredniego zmierzenia i może zostać jedynie oszacowany na podstawie stężenia ozonu w strumieniu powietrza wylatującego z ozonatora. Tak zdefiniowana wielkość, będąca głównym
i często jedynym parametrem opisującym wydajność ozonatorów dostępnych na rynku, jest niezbyt precyzyjna, podatna na nadużycia i może łatwo wprowadzić nieświadomego użytkownika w błąd. Powoduje to brak zaufania do ozonu, jako skutecznego medium dezynfekcyjnego. Porównanie działania dostępnych na rynku ozonatorów zostało szczegółowo zweryfikowane w ramach badań naukowych, a wyniki zostały opisane w artykule „Badanie parametrów ozonatorów pod patronatem Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.”
W Ozonetube® stosujemy kilkukrotnie większe dawki ozonu, niż praktykuje to rynek. Każde ozonowanie osiąga u nas ponad 30 ppm. Rynkowym standardem jest od 2 do 8 ppm. Potwierdzeniem tego jest również fakt, że zdecydowana większość dostępnych na rynku mierników ozonu nie jest w stanie zmierzyć stężenia ozonowania naszych maszyn. Dlaczego? Bo standardowe mierniki lub detektory ozonu mierzą tylko stężenie do 10 ppm. Profesjonalny, odpowiednio skalibrowany miernik mierzy wyższe stężenia, nawet do 100 ppm. Bez tych pomiarów wysoka jakość usługi jest mało prawdopodobna, dlatego w Ozonetube® każde ozonowanie mierzymy i dokumentujemy skalibrowanym miernikiem.
Ozonowanie hybrydowe™ to polska myśl technologiczna, gwarantująca potwierdzoną badaniami laboratoryjnymi skuteczność w dezynfekcji i usuwaniu zapachów, pleśni i jej zarodników. Na ozonowanie hybrydowe składa się wysokie stężenie ozonu, dedykowany roztwór, zamgławianie ULV oraz badania laboratoryjne. Ozonowanie hybrydowe jest bezpiecznym zbiegiem. Od lat przeprowadzamy go w wielu miejscach, nawet tych najbardziej wrażliwych, jak np. mleczarnie, czy chłodnie warzyw i owoców w marketach.
Ile kosztuje ozonowanie mieszkania?
Cena ozonowania zależy od wielkości lokalu, jego układu, ilości maszyn oraz od czasu, w którym pracują ozonatory. Zależy też od tego, co i gdzie usuwamy. Im większy jest zapach do usunięcia, tym dłuższej pracy maszyn potrzeba. Im większe mieszkanie czy dom oraz większa ilość pomieszczeń i zakamarków, tym więcej ozonatorów należy zastosować. Podam kilka przykładów:
Przykład 1: Usunięcie alergenów, zapachów, drobnoustrojów po zwierzętach
obiekt: mieszkanie 40 m kw. (Warszawa –Praga Południe)
cel: usunięcie drobnoustrojów po chorobie kota
ilość ozonetube®PRO: 2 szt.
czas zabiegu: 4 godz.
ilość osób: 1 cena: 980 zł netto
Przykład 2: Usunięcie zapachu papierosów, po poprzednich właścicielach, odświeżenie, dezynfekcja
obiekt: segment 150 m kw. (Legionowo)
cel: odświeżenie domu po poprzednim właścicielu
ilość ozonetube®PRO: 3 szt.
czas zabiegu: 3 godz.
ilość osób: 1
cena: 1 500 zł netto
Przykład 3: Usunięcie zapachów stęchlizny, zarodników pleśni, moli spożywczych
obiekt: mieszkanie 35 m kw. (Warszawa –Ursynów)
cel: dezaktywacja zarodników pleśni z powietrza
ilość ozonetube®PRO: 2 szt. czas zabiegu: 4 godz.
ilość osób: 1
cena: 1 250 zł netto
Przykład 4: Usunięcie zapachów po remoncie
obiekt: dom 250 m kw. (Konstancin)
cel: usunięcie alergenów po chemii budowlanej
ilość ozonetube™PRO: 6 szt. czas zabiegu: 7 godz.
ilość osób: 1
cena: 3 500 zł netto
Przykład 5: Usunięcie zapachów po pożarze kilka pięter niżej
obiekt: mieszkanie 55 m kw. (Warszawa Wola)
cel: usunięcie zapachów oraz szkodliwych związków lotnych po pożarze mieszkania sąsiada
ilość ozonetube®PRO: 2 szt.
czas zabiegu: 8 godz.
ilość osób: 1
cena: 2 000 zł netto
W celu uzyskania dokładnej wyceny przygotowaliśmy dedykowaną stronę >> https://www.ozonetube.pl/zamowusluge_formularz , gdzie można wypełnić formularz i uzyskać dokładną wycenę. Można również skontaktować się z Ozonetuberami telefonicznie lub mailowo w celu uzyskania szybkiej wyceny. Obecnie Ozonetube® buduje sieć franczyzową i wkrótce nasze ozonatory będą dostępne w wielu miejscach w Polsce (wypożyczalnie, firmy z branży DDD itd.), co wpłynie korzystnie na ich większą dostępność, a więc również na cenę usługi ozonowania.
Jak sprawdzić skuteczność ozonowania?
Badania laboratoryjne to dodatkowy koszt badania, którego zlecenie jest fakultatywne i decyduje o tym każdorazowo właściciel nieruchomości lub osoba, która go reprezentuje (agent, fliper itp.) Rozróżniamy badania laboratoryjne ilościowe w cenie od ~50-100 zł netto za próbkę i jakościowe w cenie od 600 zł netto za próbkę. U klienta, który chce zlecić badanie sugerujemy wykonanie minimum trzech próbek z lokalu i czwartej próbki z tła, czyli 4 próbki przed ozonowaniem
i 4 próbki po ozonowaniu. Część klientów decyduje się też na próbki tylko po zabiegu.
Badania nie są jednak obowiązkowe, bo pracując dla wielu sektorów gospodarki – również dla rynku nieruchomości - zlecaliśmy tysiące próbek i mamy przekrojową wiedzę w zakresie skuteczności zastosowania odpowiedniej liczby maszyn, w odpowiednim czasie, na odpowiedniej powierzchni. Ponadto, wielu klientów poza naszymi plecami zlecało badania laboratoryjne samodzielnie w wybranych przez siebie punktach w celu sprawdzenia efektów w niezależnym źródle. Wyniki te potwierdzały skuteczność i dzisiaj wielu klientom pokazując liczne rezultaty badań doradzamy rezygnowanie ze zlecania badań laboratoryjnych. Są one istotne we „wrażliwych branżach”, gdzie mamy do czynienia z produktami spożywczymi, mleczarskimi itd. W przypadku lokali mieszkalnych i domów nie jest to konieczne.
Czy wiesz, jakie są możliwości influencer marketingu?
Czy znasz sposoby dotarcia do nowych ambasadorów marki?
Czy współpraca marek i influencerów jest opłacalna?
Nawiąż partnerstwo z See Bloggers Łódź i zwiększ zasięgi oraz rozpoznawalność marki.
See Bloggers Łódź to największy festiwal dla twórców internetowych w Polsce. Celem wydarzenia jest edukacja oraz integracja środowiska influencerów i biznesu. Marki dowiadują się, jak rozpocząć, doskonalić i rozwijać współpracę z blogerami, youtuberami, czy instagramerami, a influencerzy, jak efektywnie gromadzić aktywną społeczność i tworzyć skuteczne kampanie marketingowe. W tym roku dla Partnerów festiwalu przygotowaliśmy dedykowane prelekcje, panele i warsztaty na Scenie Edukacyjnej! Wiedzę z tych aktywności marki będą mogły wykorzystać w doskonaleniu współpracy z influencerami oraz w aktywności w social mediach.
Marka ozonetube® jest własnością Driving Centers Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,
ul. Domaniewska 47/10, 02-672 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000422858,
kapitał zakładowy w wysokości 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych), REGON: 146157501, NIP: PL7010344905.